Diabetici mají neskutečné problémy s nohami. Jsou to zejména vředy, které je trápí, a které se tvoří v důsledku poškození kožní tkáně. Naleznete je na bříškách chodidel i na prstech. Bohužel mají vliv i na kosti.

Ruku v ruce s vředy se nakonec pojí i bolest, která je pro diabetiky nesnesitelná. Předcházet vředům se tak dá jen díky dobré péče o nohy, která je zkrátka nezbytná. Ukážeme vám, jak na to.

První příznakem počínajícího vředu na noze, je neobvyklý otok, anebo podráždění, zarudnutí, dokonce i zápach třeba jedné z nohou. Dále nastupuje samotný vřed, který již poznáme, a to v podobě černé tkáně či útvaru. Tvoří se z důvodu absence zdravého průtoku krve, ukázat se však vřed nemusí okamžitě a je tak tichým nepřítelem. Jakmile je již ve stádiu, že se zakořenil, těžko se jej zbavujeme.

Pokud tedy zaznamenáte jakékoli prvotní příznaky vředu, neváhejte okamžitě navštívit lékaře, než vřed vypukne a začne hnisat. Právě u diabetiků je tento proces zdlouhavý a bolestivý a může za něj právě vysoká hladina cukru v krvi, takzvaná hyperglykémie. Dále jsou vředy důsledkem špatného krevního oběhu, poškození nervů, zranění nohy nebo vysokého krevního tlaku.

Sami můžete předcházet tomuto onemocnění, pokud nebudete na své nohy vyvíjet tlak přehnaným sportováním, úzkou obuví, stahujícími ponožkami a podobně. Dále jako diabetici často seďte, anebo používejte invalidní vozík. Každou ránu si vyčistěte, aby jste se vyhnuli infekci (či stávající neroznesli dále) a používejte na své nohy zábal z černých rozmixovaných fazolí, které si zafixujete ponožkami.

 

nohy v písku.jpg

 

podzimní dny.jpg

Děkuji za nakouknutí, přijďte zas a hezký podzimní čas.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one