Někteří lidé mají neustálé nutkání pohybovat nohama, a to zvláště když leží v posteli. Tomuto stavu se říká neklidné nohy a je zcela neškodný, až na to, že ruší spánek a vede k únavě.

Příčina tohoto stavu není známa.

TIPY,TRIKY a cviky nohou

Při otocích a mravenčení v nohách - pomůže následující cvik:

Postavte se a pomalu podupávejte napřed pravou a pak levou nohou. Postupně zrychlujte a po dvou minutách dupejte co nejrychleji. Těmito svalovými pohyby uvedete do činnosti žilové čerpadlo.které usnadňuje odtok krve z nohou k srdci. 

Toto je důvod, proč máte uprostřed noci křeče v nohách. Jen dvě suroviny vám pomohou zbavit se tohoto problému

 
 
 

Křeče jsou mimovolné kontrakce svalu nebo skupiny svalů, které jsou doprovázeny silnou a nepříjemnou bolestí. Příčin, proč se nám to děje, je mnoho. Může to být ze stresu, z únavy, nedostatku hořčíku v těle, případně i z hypotermie, stejně jako křečové žíly. Zřejmě každý z nás se už uprostřed noci probudil na křeč v noze. Jak tomu zabránit?

Křeče se často vyskytují právě v noci, kdy je tělo zcela uvolněné. Dochází k nim v důsledku nesprávné polohy těla v posteli nebo špatného prokrvení končetin. Pokud se chcete zbavit ostré bolesti, stačí se posadit a několikrát „poštípat“ kůži. Když bolest odezní, měli byste se postavit a promasírovat si lýtkové svaly. Křečí se však můžete zbavit i pomocí speciální mastičky, kterou si můžete vyrobit i sami.

K výrobě budete potřebovat:

  • extrakt z rostlinky s názvem vlaštovičník větší (tinktura)
  • vazelína

Příprava:

krce4 Tyto dvě ingredience namíchejte v misce v poměru 1: 2. Každý den večer po sprchování si touto mastí potřete místa, kde míváte křeče nejčastěji. Ostatní místa natírat nemusíte. U někoho to pomůže hned, jiný musí pár dní počkat, dokud se účinek dostaví.

krce5Frekvence záchvatů se výrazně sníží, křeče přestanou a bolest více nebudete pociťovat. Pokud znáte někoho, kdo má problém s křečemi v nočních hodinách nebo během sportovního výkonu, doporučte mu tuto skvělou mastičku. Opravdu funguje!

 

podzimní dny.jpg

Děkuji za nakouknutí, přijďte zas a hezký podzimní čas.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one