MENU

Děkujeme naše noženky, že nás celý život nosíte, životní proměny s námi snášíte.

e16709cde0_102563862_o2.gif
ty nohy1.jpg
nožky1.jpg
Nenoste za každou cenu tenisky, ale více střevíčky, ryze ženskou obuv. Letní sandálky krásně vyniknou především na opálené kůži a upravených nohou.
Ahoj, vítej na stránkách opěvujících nožky a vše s nimi spojené. Snad si to noženky zaslouží, co říkáte?
Vítejte majitelky ženských nožek a milovnice krásných botů. Nabízím hezké obrázky a povídání kolem. Ať se vám zde líbí. Dejte mi to znát v knize návštěv. Děkuji a prima dny.
oddělovač1.jpg
Ikonka
Ikonka
blumenlinie_gemischt.gif
banner nožky a botky.jpg
k.m.d.2.jpg
ty nohy1.jpg
balet2.gif
krásné nohy2.jpg
 
přání zd text podzim.jpg
girl podzimní1.png
super rose.jpg
linka rose.gif
SLAVÍME.png
babka doma.gif
Znáte to: To jsem se zas dneska nachodila,že mě nohy bolí
babky u tyče.jpg
Můj další web

http://www.zdenkak.mypage.cz

Vychytávky na bolístky

smích děda1.jpg
bol2.jpg

 

u tv1.gif.png

Mé weby na webnode:

 

http://cms-s-pribyvajicim-vekem.webnode.cz/

 

http://cms-sik-v-kazdem-veku.webnode.cz/
 

super lodičky6.jpg
perličkové.jpg
bílé.jpg
metal.jpg
letní super.jpg
krásné módníé detaily.jpg
tanec na panel.gif
poz do NK letní.jpg
v lodičkách 5.jpg
letní botky.jpeg
krása rose.jpg
Banner1.jpg
ty nohy1.jpg
wow - pěkné nohy1.jpg

 

baletka1.jpg
baletky1.gif
babka křepčí.gif
Když nožky tančí...
balet2.gif
tanečníci1.jpg
kouzelný den.jpg
 

Kam často a ráda chodím: 


 

Evinka

 

Eva 1

daisy ikona.jpg

Eva 2-Kleinovka

~ Unčíňanka Vás vítá ~


Jarunka

hosting obrázků img24.eu
 

Honzík a Aluška

honza pohodovka3.jpg
Obrázky ~ recepty ~ zajímavosti
 

Jiřinka

78359741326627011973_thumb[1].jpg
 

Marcelka

Marcely blog.gif

 

Johanka

johanka68  

 
 
notebook.jpg
chodec1.gif

Lucka

mysh3.gif
sezení u pc.jpg
girl nohy jdou lijn-11.gif
smích 1.gif

 

nálada1.jpg
girl čtyřlístková.png

 

Celé dny vysedáváme u pracovních stolů nebo obsluhujeme stroje, anebo čučíme na bedýnky. Jak stárneme, ztrácíme tělesnou kondici. Má smysl o tom hovořit a psát? Má, protože s tělem je to tak:
nečinnost způsobí, že nám přestane sloužit. Nečinnost ohrožuje naše zdraví a sám život.

Cvičení pro dobrou kondici

 

Dřep s postelí

K tomuto cviku budete potřebovat nohy a svou postel. Levou nohu zanožte, chodidlo zdvihněte a zaklesněte za okraj postele. Levé koleno pokrčte. Pomalu klesejte jako do dřepu a pokrčujte zatíženou pravou nohu, záda držte stále rovná. Zastavte pohyb, jakmile bude vaše pravé stehno vodorovně s podlahou, následně se silou zvedejte přes pravou nohu až do stoje na pravé špičce. Cvik zopakujte aspoň patnáctkrát, vyměňte strany a nezapomeňte dvě série na každé noze.

Moc jednoduché? Čím více snížíte své těžiště, tím účinněji modelujete pozadí. A to přece chceme.

Pevný stisk

 

Zaujměte výchozí pozici jako při kliku s dlaněmi pod rameny. Zdvihněte propnutou levou paži ke stropu a levou nohu. Pokračujte v rotaci a levou nohou překročte pravou, hruď přitom otevřete směrem vzhůru, rovnováhu udržujte pravou polovinou těla. Vraťte se do výchozí pozice. Cvik opakujte patnáct až dvacetkrát, potom procvičte druhou stranu. Dejte si aspoň dva sety.

Dovádivý předklon

 

Postavte se s nohama rozkročenýma na šíři boků a propnuté paže dlaněmi k sobě namiřte vzhůru. Levou zpevněnou nohu zdvihněte před sebe, chodidlo držte v pravém úhlu. Předkloňte se stále zpevněnýma rukama, levou nohu silou zhoupněte dolů a zanožte, dokud neutvoří se zády jednu přímku vodorovnou s podložkou. Patnáct až dvacet opakování by bodlo a levou nohou se pokuste nedotknout podlahy. Samozřejmě obě strany.

 
Nezapomeňme ani na tolik důležitý pohyb, denně si dopřejme alespoň 30 minut procházku, nebo si zacvičme na míči či věnujme čas třeba dechovému cvičení. Každý pohyb je přínosem nejen pro tělo, ale i duši.
cze_il_DAMSKE-KOTNIKOVE-BOTY-TRAPERY-37805.jpg

Šílený výpad

 

Postavte se do stoje rozkročného s nohama na šíři boků. Udělejte výpad do strany tak, že pravým chodidlem zvolna sklouznete doprava, zatímco na levou nohu přenesete váhu a koleno pokrčíte přímo nad levý kotník. Pravé chodidlo přisuňte zpět do výchozí pozice s nohama na šíři boků. Potom zdvihněte koleno levé nohy do strany, aby sevřelo pravý úhel. Zároveň namiřte obě propnuté paže ke stropu. Opakujte patnáctkrát až dvacetkrát, potom si vyměňte strany. Dvě – tři série by nebyly na škodu.

ty nohy1.jpg
cviky1.jpg
old sport1 bravo.jpg
sezení u pc.jpg

P o h y b

Nikomu se nechce jít cvičit, běhat, tancovat nebo jezdit na kole. Zvlášť když se doma může povalovat v teplákách u televize a chroupat tyčinky. Jenže ten pocit, který po hodině jakéhokoli sportu zažijete, je k nezaplacení. Endorfiny pak budou ještě několik hodin řádit ve vašemu těle a vám bude prostě báječně. Je to skvělá odměna za námahu.

 

s toustem.jpg
Máte kde a s kým protáhnout tělo a vypustit stres?

Jak vybírat vhodnou obuv

 

Zkontrolujte ohebnost boty. Nejohebnější má být v oblasti prstních kloubů.

Noha by měla být zakotvena v patní oblasti, aby nám neklouzala.

Podpatek by měl být dostatečně pevný a vysoký. Nikoliv však příliš.

Dámská obuv by neměla mít podpatek více než 4 cm, dětská pak více než 5 mm.

Volte zdravotně nezávadný materiál, ve kterém se vaše nohy nebudou přehnaně potit a zapařovat. Vhodné jsou zejména přírodní materiály jako useň, bavlna, len.

Nevhodná obuv může způsobit bolesti, otoky, otlaky, propad klenby, kuří oko, zarostlé nehty či deformace prstů.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/idealni-obuv-na-leto-baleriny-zabky-dub-/modni-trendy.aspx?c=A170807_141518_modni-trendy_kace

Ideální obuv na léto? Baleríny ani žabky to nejsou. Mohou naopak škodit.

 

Léto je čas, který trávíme převážně venku. V balerínách, sandálkách, ale i žabkách nebo teniskách. Všechny se nám mohou hodit. Jak si ale vybrat ty správné, aby nohám prospěly a nepoškodily je? Nechali jsme ortopedkou okomentovat několik modelů nejvíce nošených letních bot.

 

Fotogalerie

„Je velmi důležité zvážit, jestli jsem u moře, u bazénu, ve městě, nebo jsem třeba v práci či popobíhám po městě. K tomu účelu potom směřuji danou obuv. Ne vždy je totiž módní obuv správná pro naše nohy,“ říká Marie Součková ortopedka a prezidentka České podiatrické společnosti.

Nohy jsou v létě více namáhány a otékají, takže mohou na povrch vyplout i další potíže, které se nám daří v zimní obuvi schovat. „Dalším problémem je přetížení, hlavně při sportovních aktivitách, které jsme dosud nevykonávali,“ říká podiatrička.

Křížem krážem v sandálech

Pokud nejsme trénovaní a jdeme v nevhodné obuvi na turistický výšlap, zvyšuje se riziko, že si přivodíme stresovou zlomeninu. Potíže budeme mít i v případě, že máme příčně plochou nohu a celý den budeme ve špatně zvolené obuvi chodit po městě. Objeví se bolesti, otoky nebo pálení.

Co si tedy obout v horkých letních dnech, abychom předešli případným problémům? Křížem krážem po městě nebo na menší turistický výlet se můžeme vydat ve sportovních sandálech. Boty by měly mít dobře koncipovanou patní oblast, aby v ní pata byla ukotvena. Zadní patní segment by měl být zpevněný, zároveň by měl mít určitou přiměřenou ohebnost a zvýšenou platformu.

Jak vybírat vhodnou obuv

Zkontrolujte ohebnost boty. Nejohebnější má být v oblasti prstních kloubů.

Noha by měla být zakotvena v patní oblasti, aby nám neklouzala.

Podpatek by měl být dostatečně pevný a vysoký. Nikoliv však příliš.

Dámská obuv by neměla mít podpatek více než 4 cm, dětská pak více než 5 mm.

Volte zdravotně nezávadný materiál, ve kterém se vaše nohy nebudou přehnaně potit a zapařovat. Vhodné jsou zejména přírodní materiály jako useň, bavlna, len.

Nevhodná obuv může způsobit bolesti, otoky, otlaky, propad klenby, kuří oko, zarostlé nehty či deformace prstů.

Pozor však na módní sandálky a žabky. „Naše noha by určitým způsobem měla být upnutá v patní oblasti tak, aby se správně odvíjela. V botě, která nemá držení paty, noha klouže, protože držení chybí. To vede k tomu, že začneme našlapovat úplně jiným způsobem,“ vysvětluje Marie Součková.

Žabky do města nepatří

Oblíbené žabky se tak hodí pouze na krátký přesun z hotelového pokoje na pláž. „Samozřejmě nejsou vhodné na návštěvy pamětihodností,“ naráží podiatrička na hojně rozšířený zlozvyk některých turistů.

Další z „nebezpečných“ trendů jsou i balerínky. „Bota, která se ohýbá o 180 stupňů, není vlastně ani botou. Lepší by bylo chodit raději bos,“ komentuje ortopedka skládací střevíčky do kabelky. Ani oblíbené plastové melissky u ní neobstály. „Tato obuv využívá sice paměťové stélky, je ale z neprodyšného materiálu. U lidí se zvýšenou potivostí to může být problém. Navíc má poměrně velkou flexibilitu, noha v ní klouže a není ukotvená. Na celodenní nošení bych je rozhodně nedoporučovala.“

Vložky do bot pomáhají k pohodlí

Pokud si nedokážeme představit léto bez podpatků, vhodné jsou ty, které mají podpatek vysoký maximálně čtyři centimetry. Jinak hrozí, že budeme nadměrně zatěžovat nárty. „Může nám pomoci vložení stélky. Vnitřní část se v oblasti klenby zvedne a umožní naší noze větší komfort,“ radí podiatrička. Vhodnou volbou je bota na platformě, která má pevný a stabilní podpatek. Rozdíl mezi výškou podpatku a špičkou se tak dorovnává.

Ideální boty na léto jsou boty, které opisují klenbu naší nohy a dobře na ni přiléhají. Existují i sandály či pantofle s vyjímatelnou stélkou. „Dotyčný si může do boty vložit stélku svoji, kterou má předepsanou lékařem, a využít i elastického strečového materiálu. Dají se v ní krásně skrýt deformity, jako jsou třeba vbočené palce,“ uzavírá  Marie Součková.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/idealni-obuv-na-leto-baleriny-zabky-dub-/modni-trendy.aspx?c=A170807_141518_modni-trendy_kace

Mít teplou a suchou obuv - to je jeden z nejdůležitějších předpokladů pro přežití podzimu bez chřipky a nachlazení. Pokud máte pro podzimní obuv v botníku volné místo, vyberte si z letošních novinek.

 

podzim super.jpg
podzimní dny.jpg
Oteklé nohy? Nateklé prsty?
doplněk stravy   FORTEFEMINA  .  1 kapsle denně

 
  • pomáhá odstraňovat přebytečnou vodu z těla
  • přispívá k detoxikaci organismu
  • brání vzniku otoků dolních končetin
  • s extraktem z klikvy velkoploché a kopřivy
feet-619399__340.jpg
podzimní dny.jpg

Děkuji za nakouknutí, přijďte zas a hezký podzimní čas.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one